Hakkımızda


Moda ve tasarım dünyasının yakından tanıdığı Velat Özdamar, modern sanatını ve kusursuz hizmetini kendi salonunda sunuyor.

Velat Özdamar, Bağdat Caddesi’nde çıraklıkla başlayan serüvenine 15 yılın ardından, aynı semtte hizmet vermeye başladı. Meslek hayatının en başından beri elini saçına değdirdiği kimse onu yalnız bırakmadı. O dönemki ustaları bile… 

Salon Velat Özdamar, sadece kendi muhitinden değil, İstanbul’un her yerinden, şehir dışından hatta yurt dışından bile saçlarına hayat vermek isteyen dostlarıyla birlikte büyümeye devam ediyor. Sosyal medyanın da etkisi büyük tabi ki ama en büyük etki saçını yaptıran misafirlerimizin mutlu ayrılarak kendi çevresine fısıldadıkları...

Velat Özdamar başarısını emekle ve yetenekle sınırlı tutmadı. Yurt içinde sayısız renk kesim eğitiminin yanı sıra yurt dışında da “Loreal” eğitimleri aldı. Ayrıca Roma ve Amsterdam’ da renk ve kesim eğitimlerini kendi vizyonu ve yeteneği ile birleştirerek kendine özgü stillerini geliştirdi.

Temel felsefesi olan “saç kesiminde modernlik ve kolay kullanım” dan asla vazgeçmedi.  

Renklerle dans eden Velat Özdamar’ın sıcak sarıları, güneşten açılmış doğal akışa sahip tonları renkte sürdürülebilirlik ilkesi ile her zaman yenilikçi ve öncü oldu.

Özdamar ayrıca, günlük saç taramalarında çalışma profili olarak sofistike ve plaj dalgaları metodunda da deneyim sahibidir.

İyi bir tasarımın tek başına değil ekiple birlikte olması gerektiğine inanan Velat Özdamar ve ekip arkadaşları düzenli olarak salon içi ve her ay Schwarzkopf Akademi’de eğitimler almaya devam ediyorlar. Ne de olsa eğitim yetenekle birleşince olağanüstü sonuçlar kaçınılmaz bir sonuç doğuruyor.

Velat Özdamar ve ekibi dünya trendlerini sürekli olarak takip ederek, saç kesiminde Los Angeles, sarışınlıkta ise Brezilya’dan oldukça etkilendiklerini gizlemiyorlar.

“Bir şey değişiyorsa yaşıyordur” mottomuzla en son teknolojiyi sizlerle buluşturup farklılığın tadına birlikte varıyoruz. Herkesin güzel, sağlıklı saçlara ihtiyacı var…

Gelin güzel bir kahve eşliğinde konuşarak yeniliklere açılalım… Unutmayalım;

“Kabiliyetli olan için, bu dünya dilsiz değildir.”

Wolfgang Van Goethe