Warning: unlink(/home/velatozd/public_html/system/storage/cache/cache.catalog.language.1716938034): No such file or directory in /home/velatozd/public_html/system/library/cache/file.php on line 68 Saç Maskesi (kür) nasıl uygulanır?

Saç Maskesi (kür) nasıl uygulanır?

Saç Maskesi (kür) nasıl uygulanır?

Saç Maskesi (kür) nasıl uygulanır?

16/01/2021

Saç maskesi ile evde bakım ritüeli! 

Saçlarınızda kuruma, yıpranma, incelerek kırılma, matlaşma, sertleşme ve karışıklık gibi problemler oluşuyorsa saçlarınızın bakıma ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Saçlar genelde kimyasal işlemler başta olmak üzere hasar görür. Bunun dışında saçları sert taraklar ile taramak, sık sık fön, maşa, yanlış ürün kullanımı gibi çevresel ve kişisel faktörler saç kalitesini bozar.

Neyseki sayısız denilecek kadar çeşit bakım ürünü de mevcut, bunları belli bir ritüel ile birleştirerek uygulamak saçtaki negatif etkileri yok etmemizi sağlıyor. Araştırmalardan yola çıkarak, doğru bir yöntem ve doğru ürün kullanımı ile çoğu saçı en fazla 90 gün içinde iyileştirmek mümkün. Bu süre çok uzun diyenler için hızlı sonuç veren bakımlarda var. Saçın dış katmanını sararak etki eden ‘Keratin Bakım’ brezilya fönü, özünde güçlü bir bakım olmakla birlikte saçtaki düzleştirme ve sakinlik hissinden dolayı çok tercih ediliyor. Keratin bakımından sonra da düzenli maske kullanmak bir ihtiyaçtır, bu önemli bir detaydır.

Saçlara derinlemesine etki ederek bakım yapan en güçlü bakım ürünü maskedir. Haftada 2 defa kullanmak saçta ciddi iyileşme sağlar. Kuaför Salonlarında bu kürler  ‘booster ile’ etkisi arttırılarak uygulanır. Sizin de evde uygulayabileceğiniz şekilde formülüze edilmiş ürün seçecekleri var. Güvendiğiniz bi markanın ürünlerini inceleyip ‘booster’ güçlendiricilerden destek alabilirsiniz.

Maske kullanırken dikkat edilmesi gerekenler?

Saçlarınızın ihtiyacına uygun şampuan ile yıkadıktan sonra havlu ile fazla suyunu alın. Maskeden yaklaşık 20g. Kullanmak yeterli olacaktı, bu saçın uzuluk ve gürlüğüne göre değişebilir denedikçe doğru ölçüyü bulabilirsiniz. Saçlarınızı bir kaç eşit parçaya bölüp dipten yaklaşık 3-5 cm. gerisine az miktarda maskeyi sürün. Yumuşak dişli bir tarak yardımıyla yaklaşık 1cm. kalınlığında saç tutamları ayırıp tarayın, tarakta kalan maskeyi tekrar saç tutamına yedirerek sürün. Saçlarınızı tepeden tutturup, havluya sıcak su döküp ( iki bardak kadar kaynama seviyende) sıkarak fazla suyu alın ve havluyu saçlarınıza sarıp min. 10dk. olacak şekilde bekleyin, vaktiniz varsa bunu 1 saate kadar uzatabilirsiniz.

 Durulama işlemi çok önemlidir, suyun çok sıcak olamaması bakımın nemlendirme etkisinde büyük sonuçları var. Dayanabileceğiniz soğuklukta su ile saçlarınızı yaklaşık 30sn. durulayın etkisinin devam etmesi adına az durulamak iyi bir sonuç verir çünkü saçta bir sonraki yıkamaya kadar koruyucu bariyer oluşur.

 Havlu ile nemini aldığınız saçlarınızı taramadan önce mutlaka yağ bazlı bir serumdan destek alın, daha sonra uçlardan başlayarak nazikçe saçlarınızı tarayın ve kurutun.

 Bu yapmış olduğunuz bakım rütbelini haftada 2 defa uygulamak, ayda 8 defa ciddi bakım ile saçlarınızı güçlendirmiş, yumuşatmış ve kırık oluşumunu yok edecek seviyeye getirmiş olacaksınız. Etkiyi fark etmek için acele etmeyin 3. Haftada gözle görülür ve dokunduğunuzda hissedeceğiniz sonuçlar doğuracaktır.

Tavsiye saç maskesi/kürBC BONACURE - Fibre Force

(yıpranmış ve kimyasal işlem görmüş saçlar için)

AUTHENTİC BEAUTY CONCEPT - Glow Mask

(Boyalı saçlar için parlaklık ve bakım maskesi)

ALTERNA CAVİAR Anti-Aging - Replenishing Moisture Mask 

(Neme ihtiyaç duyan kuru saçlar için onarıcı nem maskesi)


**Evde saçlarınızın sağlıklı olmasına destek olacak pratik ve yararlı bilgilere

makalelerimizden ulaşabilirsiniz.

Saçlarınızda değişim için instagram sayfamızdan ilham alabilirsiniz; @velatozdamar @modernhairofficial


Velat ÖZDAMAR kimdir?Yorum Ekle