Saç kremi nasıl uygulanır?

Saç kremi nasıl uygulanır?

Saç kremi nasıl uygulanır?

09/01/2021

       Saç kremi ile hızlı bakım!

       Kim yumuşak, sağlıklı, pırıl pırıl saçlara sahip olmak istemez ki? Çok da zor olmayan bazı yöntemler ile sağlıklı yumuşak ve pırıl pırıl saçlara kavuşabilirsiniz. Yapılması gereken doğru ürünü bulmak. Çünkü her ürünün kimyası her saça iyi gelmiyor. Bunun için bir kaç deneme yanılma ile keşfedilebilir. Bazen çok pahalı bi ürün ihtiyacınızı karşılayamazken ucuz çok bilinmeyen bir ürün hedefi on ikiden vurabilir.

       Tavsiyem bütçenize uygun ve saçınızın cinsine uyacak bi ürün kullanmanızdır. Her şeyden önce saçlarınızı iyi tanıyın. Saçlarınız kalın mı, incemi, kuru mu, yağlımı, dibi yağlı ucu kuru mu, yıpranmış mı bunlar size yol gösterecektir. Eğer emin olamıyorsanız uzman bi kuaföre danışabilirsiniz, kuaförünüz size yardımcı olmaktan keyif alacaktır, kuaförler konuşmayı sever bütün merak ettiklerinizi sorun ürün için tavsiyeler alın. Bunların sonunda güzel saçlara çıkacak yol var.

       Kullanacağınız her ürüne mutlaka biraz şans verin. Tabiki ciddi alerjik reaksiyon oluşmadığı takdirde. Saçların ürünlere alışması için adaptosyon süresi vardır. Siz hiç etki etmediğini düşünebilirsiniz ama durum farklı olabilir. Mesela çok yıpranmış saçlar için onarıcı bağ yapıcı ürünler saçları biraz sertleştirir. Bu sertleşme aslında yıpranmış saçın esneyerek kopmasını durdurmak için saçta bulunan bağlar bir birine bağlamasından kaynaklanır, bu durumda genelde ürün kullanılmaktan vazgeçilir ve saçlar asla iyileşmez. Haftada 3 defa yıkandığını var sayarsak, 4 haftadan önce kesin yargıya varmamak iyi olacaktır.

       Saç kremi nasıl uygulanır?

       Saç kremiher duşta şampuandan sonra mutlaka kullanılmalıdır. Şampuan ile yıkanmış saçların fazla nemini havlu ile alıp, saçları iki bölüme ayırın daha sonra avucunuza yeteri miktarda (saçın uzunluğuna göre değişebilir 3-4 fındık büyüklüğünde) kremi yayın ve diplere gelmeyecek şekilde ortası ve uçlarına yedirin yumuşak bi tarak ile taramak saça daha iyi nufüs etmesini sağlayacaktır. Tarama işlemi bittikten sonra vaktiniz varsa 3 dk bekleyip sonra durulayabilirsiniz. Durularken suyun çok sıcak olmaması nemin saçta daha iyi hapsedilmesinde fayda sağlayacaktır. Saçı durularken şampuan kadar durulamaya gerek yoktur kremin yumuşaklığını kaybetmemesi için 30sn. Max. 45 sn durulamak yeterli olacaktır. Kremin saçta biraz kalması koruyucu bariyer oluşturması anlamına gelir bir sonraki yıkamaya kadar saçların bakımlı kalmasına zemin oluşturmuş olursunuz.

       Yıkama işlemi sonrası nemi alınmış saça mutlaka bir yağ bazlı serum veya krem bazlı durulanmayan bakım ürünü ile destek sağlanmalıdır bunu yaptıktan sonra saçlarınızı nazikçe açma tarağı ile tarayın ve yine çok sıcak olmayan bir fön makinesi ile kurutun. Kurutma işlemi sonrasında az miktarda serumu avucunuzda iyice yayıp sadece uçlarına sürmeniz kırık oluşumunu yok edecektir


       Tavsiye Bakım Kremi


       AUTHENTİC BEAUTY CONCEPT

       (Boyalı Saçlar İçin Bakım Kremi)                 

         SCHWARZKOPF BC BONACURE

        (Onarıcı Bakım Kremi)


        

         ALTERNA CAVİAR ANTI-AGING

        (Hacimlendiren Bakım Kremi)


       **Evde saçlarınızın sağlıklı olmasına destek olacak pratik ve yararlı bilgilere

       makalelerimizden ulaşabilirsiniz.

       Saçlarınızda değişim için İnstagram sayfamızdan ilham alabilirsiniz; @velatozdamar @modernhairofficial


       Velat ÖZDAMAR kimdir?


        Yorum Ekle