Evde Saç Bakımının Püf Noktaları

Evde Saç Bakımının Püf Noktaları

Evde Saç Bakımının Püf Noktaları

10/08/2020

Evde Saç Bakımı Önemlidir!
 
 Çünkü kuru, yıpranmış ve mat saçlar neme çok fazla ihtiyaç duyar. Saçın hasar görmüş, kurumuş bölgelerini onarmazsak saçta karışma, taranmama  hatta kopma meydana gelir. Bunu engellemek için kuaför salonlarında profesyonel bakım anında etkili çözüm sunuyor. Eğer saçtaki hasar düzeyi yüksek ise birkaç seans profesyonel bakım gerektirebilir. Kuaför salonlarında zaman harcamak istemiyorsanız evde doğru ürünlerden destek alarak bunu çözebilirsiniz. 

 Öncelikle saçınızın ihtiyacına göre bir bakım şampuanı ve bakım kremine ihtiyacınız var. Şampuandan sonra saç kremi kullanmak saçlarınızın tararken kırılmasını engellediği gibi kaybettiği nemi tekrar kazandırmaya yardımcı olacaktır.Krem kullanmayı ihmal etmemelisiniz. 
Uzmanların tavsiyesi haftada yaklaşık iki defa bakım maskesi kullanılması yönünde. Genellikle  bu tavsiye göz ardı ediliyor. Şöyle bir saç bakımı yöntemi uygulayarak durumu iyileştirebilirsiniz. Haftada saçlarınızı 3 defa yıkadığınızı varsayarsak, dönüşümlü olarak bir defa saç kremi, bir defa saç maskesinin kullanılması saçlarınızda gözle görülür iyileşme sağlayacaktır.
 
 Bakım Maskenizi kullanmadan önce saçlarınızı uygun şampuan ile yıkayıp havlu ile nemini almalısınız. Çünkü Saçınızdaki fazla su bakımın etkisini azaltacaktır. Saçlarınızı iki ayrı bölüme ayırarak, bir miktar maskeyi avucunuzda yaydıktan sonra saçınızın ortası ve uçlarına eşit bir şekilde sürün. Sürme işleminden sonra varsa geniş bir tarak ile saçlarınızı nazikçe tarayın. Yaklaşık  5 dakika bekleyip durulayabilirsiniz. Son olarak; bakım uzmanları kaliteli ve güçlü saçlar için ayda iki defa saç maskesinin yaklaşık 20 dakika saçta bekletilmesinin saçın iyileşmesinde ve güçlenmesinde büyük etkileri olduğunu belirtiyor. 

 Duş sonrası saçlarınızı taramadan önce yağ bazlı saç serumu sürmeniz gerekir çünkü saçın dış katmanının hasar görmesini engellemektedir. Saçlarınızı bakım sonrasında kuruturken parmaklarınız ile düzelterek kurutun ve gerekirse kuruduktan sonra bir miktar daha serum sürebilirsiniz. 
Saçlarınıza doğru bakım ürünleri ile bakım yapıp zaman ayırdıkça onları daha çok seveceksiniz. Hepimizin sağlıklı saçlara ihtiyacı var. 

**Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacak pratik bilgilere makalelerimize göz atarak ulaşabilirsiniz. 

 Saç stilinizi değiştirmeden önce instagram sayfalarımızdan ilham alabilirsiniz,

@velatozdamar 

@modernhairofficial 

 

Velat ÖZDAMAR kimdir?

Yorum Ekle