Kelebek Saç Kesim Modeli - Butterfly Hair-cut

Kelebek Saç Kesim Modeli - Butterfly Hair-cut

Kelebek Saç Kesim Modeli - Butterfly Hair-cut

08/10/2023

Butterfly hair-cut, kelebek saç kesimi nedir?

Butterfly cut, kelebek kesimi, genellikle tekstil de kullanılan bir terimdir. Bu teknik, kesilecek olan kumaşın her iki tarafının eşit uzunlukta kesilmesiyle, kelebek kanadına benzeyen bir şekil oluşturur. Buradan esinlenerek butterfly  hair-cut, kelebek saç kesimi de kafamızın her iki yanındaki saçların öne doğru çekilerek eşit bir biçimde kesilmesi ile oluşur. Kesilen saçlar içe veya dışa doğru taranarak biçimlendirilir, böylelikle butterfly hair-cut, kelebek saç kesimi, kelebek kanadı görünümü kazanır.


Butterfly, kelebek saç kesimi kimlere yakışır?

Butterfly, kelebek saç kesimi, uzunluğu yüze göre ayarlandığı sürece bütün yüz şekillerine yakışmaktadır. Yüz şekillerine göre kişiselleştirilebilen bu saç kesimi çaba sarf etmeden kolaylıkla kullanılabilmektedir. Yüz şeklinize en iyi yakışacak tarzı bulmak için kesimi yaptırdıktan sonra içe doğru veya dışa doğru biçimlendirebilirsiniz. 


Butterfly, kelebek saç kesim modeli nasıl kullanılır?

Butterfly, kelebek saç kesimi modeli, yuvarlak fön fırçası ile içe veya dışa olacak şekilde kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca, bigudi, maşa, sosis, tarak ve fırça ile şekillendirilir. Saçlarınınız doğal dalgaları ile de kolaylıkla uyum sağlayan bir saç kesimi olduğu için parmaklarınız ile şekil verip kullanabilirsiniz.


Butterfly, kelebek saç kesimi kaç ay kullanılır?

Butterfly, kelebek saç kesimi yaklaşık 2-3 ay kullanılmaktadır. Kaç kesimi katlı olduğundan uzayan tutamlar modelde hacimsizliğe sebeb oluyor, buda modelin bozulmasına yol açtığından kötü bir görünüm oluşuyor. Modeli düzenli kestirmek modelin verimini arttırmaktadır. Tavsiye edilen süre 75 gündür.


Butterfly hair-cut, kelebek saç kesimi için yeni fikirlerler. Katlı saç kesimi modellerini keşfedin. 

Kelebek saç kesimi, ön uzunluğu burun, dudak veya çene hizasında, isteğe göre bekirlenen ve bu uzunluk doğrultusunda katlar yapılarak elde edilen retro görünüme sahip olan saç kesim modelidir. Kelebek saç kesimi, Ingilizce Butterfly hair cut olarak bilinir. Kelebek saç kesimi, bütün saç cinslerine uyum sağlayan kullanışlı ve konforlu bir saç modelidir. Saçlarına hacim ve hareket katmak isteyenler için güzel bir seçenektir. Kullanımı son derece basittir. İçe doğru fön veya kalın maşa ile şekillendiğinde, estetik görünümü ile modeli kestiren kişiyi havalı göstermektedir.

Yeni saç kesimi modeli. 2024 butterfly saç kesimi. Yeni saç kesimi trendleri.2024 saç modelleri nelerdir? Butterfly saç kesimi modelleri. 


BUTTERFLY HAIR-CUT - KELEBEK SAÇ KESİMİ NEREDE YAPTIRILIR? 

Biz Velat Özdamar Ekibi olarak ButterFly ve katlı saç kesimi konusunda sayısız eğitim alarak ve sayısız saç kesimi yaparak deneyim kazanmış olmanın gururu ile sizlere hizmet vermek için İstanbul - Bağdat caddesindeyiz. Sizleri yeni saç sitinize kavuşturmamız için randevu almanız yeterli.

Yeni saç kesimi modellerini keşfetmek ve saçlarınızı kestirmek isterseniz bizimle sosyal medya hesaplarımızdan veya telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

iletişim için tıklayın

Yazan: Velat Özdamar 


Yorum Ekle