En İyi 10 Kısa Saç Kesim Modeli - Pixie

En İyi 10 Kısa Saç Kesim Modeli - Pixie

En İyi 10 Kısa Saç Kesim Modeli - Pixie

06/05/2021

Kısa Saç kesim modellerinin en dinamik ve özgür hissettireni şüphesiz Pixie’dir. Dünyanın en ünlü 10 oyuncusu ve modelinin denediği iddialı kısa saç kesim modellerini beraber inceliyoruz. Kadınların en büyük korkularından biri uzun saçtan kısa saça geçmektir. Bu korkuya rağmen yinede hep bir kısa saç kestirme fikri arada bir ruhu yoklar ve şu an tam da o ruh haline sahipseniz  korkmayın. Şimdi, dünyaca ünlü 10 kadının saçlarını kısa kestirip ne kadar güzelleştiklerine şahit olacağız. Bu 10 ikona yetişmek elbette ki kolay değil ancak stillerindeki kusursuz yorumun hepimize ilham olmasını diliyoruz. 

Hadi başlayalım..


1- Audrey Hepburn 

Kısa saç kesim modellerine efsane bir isim ile başlıyoruz. Bu ikonik ve klasik kısa saç kesim modeli muhteşem bir fikir. Zamansız kısa saç kesimi Pixie’nin klasik bir görünümü, enselerinin çok açılmasını istemeyenler için güzel bir fikir.


2- Sienna Miller 

Bu muhteşem kısa saç kesimi Sienna Miller’in güzelleği ile birleşince bakışlarımız fotoda 1 kaç dk. Kilitleniyor. Bu kısa saç kesimi alnının çok açılmasını istemeyenlere aynı zamanda da kulakları zarif bir şekilde örten modern ve son derece estetik görünüm kazanmak isteyenler için çok güzel bir ilham kaynağıdır.


3- Anne Hathaway 

Basit ve güzel bir Kısa saç kesim modeli. Kısa saç modellerinde saç kesiminin çok önemli olduğunu ve kuaför seçiminde dikkatli olmanızda fayda olduğunu belirtelim çünkü her kuaför yeterli saç kesim deneyimine veya yeterli vizyona sahip olamıyor.


4- Michelle Williams 

Bazı kadınların sadece kısa saçlı olması gerekiyor ben buna inanıyorum çünkü Michelle Williams ara ara saçlarını uzatma çabasına giriyor, maalesef o bebeksi, masum ve minyon görünümlü kadın profili yok oluyor. Neyse ki her defasında doğru olana yani Kısa saç kesimi Pixie'e geri dönüyor, kısa saç ona çok yakışıyor. Farklı uzunlukta kısa saç  kesimi deniyor ve hepside harika görünüyor.


5- Victoria Beckham

Her ne kadar onu arkası kısa önü uzun küt saçları ile ilişkilendirsek de Victoria’nın kısa saç kesim modellerini iyi taşıdığı düşünüyorum önleri uzun kulaklar örtülü short bob ve long pixie arasında güzel bir kısa saç kesim örneği.


6-Natalie Portman

Kısa saç kesim modellerinde en güzel mesaj, Natalie’ olduğu gibi ben güzelim ve yüzümde  hiç bir şeyi örtmeye   ihtiyacım yok. Bu tabiki her yüz şekli için aynı anlamı taşımaz bunun için doğru analiz yapıp daha sonra saçı kısa kestirmek doğru olacaktır. Bir heves ile kesilen saçlar biraz üzebilir, analiz çok önemli. 


7- Kate Moss

İşte o güzel kadın ve kısa saç kesimi  ile yine çok güzel. Kate’in  kısa saç kesimi yan kakül şekliyle taranmış, bu stil, şık görünüm elde etmek için süper taktik, kırmızı halıdan after partiye tek model ile bütün günü geçirebilirsiniz.


8- Agness Deyn 

Platin sarı ve  kısa saç kesim modelin en çok yakışanı Agness, güzel yüzü ve gözleri ile hipnoz etkisi yaratıyor. Platin sarı sevenlerin mutlaka ölmeden önce  kısa saç kesimi pixie denemesi lazım çünkü ikisi birlikte bir efsane. 


9- Emma Watson

Kızıl saçlı, güzel yüzlü, küçük kız, işte kısa saç kesimi ile Emma. Bence bakır saç rengine pixie çok yakışıyor. Çok kırmızı olmamak şartıyla, cool görünüm elde etmek için harika bir Kısa saç modeli fikri.


10- Charlize Theron 

Efsaneler ölmez sadece kılık değiştirir. Kısacık kesilmiş saç modeli Pixie, Charliz'e çok ama çok yakıştı, kırmızı halıya o çıkışını hatırlıyorum, çok etkileyiciydi, kısa kesimin sınırlarını zorlayan kadın. İyi ki kestirip bize böyle bir ilham kaynağı yarattı. Sırf bu model bile kafaları karıştırmaya yeter de artar bile.

Kısa saç kesim modellerinde daha bir çok efsane var, biz burada 10 tane görünümü ele aldık. Kısa saç kesimi her yüz ve her saç cinsinde farklılık gösterecektir, bunları akılda tutmak ve ona uygun hareket etmekte fayda var. Unutulmaması gereken bir söz ile bitiriyoruz. Saç stilinin %50’si kesim, %50’si renktir. 

 **Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacak pratik bilgilere makalelerimize göz atarak ulaşabilirsiniz. 

 Saç stilinizi değiştirmeden önce instagram sayfalarımızdan ilham alabilirsiniz, @velatozdamar 

@modernhairofficial 


Bütün Makaleleri Görüntüle!Velat ÖZDAMAR kimdir?

Yorum Ekle