Yeni saç trendlerinde neler var?

Yeni saç trendlerinde neler var?

Yeni saç trendlerinde neler var?

20/02/2021

 Zorlu pandemi sürecine rağmen moda dünyası enerjimizi yükseltmeye ve içimizdeki ilham perilerini harekete geçirmeye devam ediyor. Schwarzkopf Professional Global Masters tarafından belirlenen, bu yılın konsepti olan  70’ler ve 80’lerin tadını yaşatmaya kararlı görünüyor, tasarımlar gittikçe derinleşiyor ve renkler âdeta dans ediyor. Podyumlarda saçlara retro aksesuar trendi geri geliyor, saçları ensede at kuyruğu toplamak, ıslak görünümler, gotik ve asi görünümler çok etkileyici, 70’lerin uzun perçemleri yüzü çevreleyerek kolay kullanımlı ve  volümlü stillere ön ayak oluyor. Saçların önlerinde kalın renk şeritleri koyu griden lilaya ve buzlu sarılara kadar farklılıklar gösteriyor.


 Kısa saçların muhteşem modeli pixie yine sahnede ve bu sefer daha da renkli. Kulak üstlerinde uzun tutamlar nostaljik tat katarken tepe ve ön kısımlarındaki pembe ve lila yansımalar çocuksu bir tazeliği yaşatıyor. Kısada olsa arkaya veya yana ıslak şekilde taramak çok trend görünümler arasında. Kısa saçların ve dinamik renklerin enerjisi ile özgürlüğü iliklerinize kadar hissettirecek.


 Bob saç kesiminin bizlerle olduğu yeni hali tamamen klasik çizgiler barındırıyor. Önündeki kalın renklerin derinliği ile bir tarafının uzun kalması oldukça iddalı görünüyor. Saçlarda bir kaç renk birlikte zenginleştiriliyor. Önleri buz sarı, içleri tarçın ve çikolata kahvenin karışımı ile değişimi hissetmemek mümkün değil. Orta boy kütlerde de uzun perçemlerin yanlara ayrılarak oluşturduğu katlı modeller de var. İstenildiğinde toplanabilen ve toplandığında yüzü çevreleyen yeni stil perçemlerde çok ilgi görecek gibi. Uzun zamandır düz kullanalar için katlı saçlar kesimler, dağınık bir görünüm ile retro tatlar oluşturacak.


 Uzun ve orta boy saçlarda güneş ışıltıları (Sunkissed) ile daha parlak renkler elde edilecek. Saçlarında parlaklığın artmasını isteyenler için koyu kahveden tarçına, sütlü kahvelerden ballı sarı ışıltılara kadar uzanan  parlak ve canlı renkler muhteşem hissettirecek stiller arasında.

 Doğal stillerin de desteklendiği bu sezonda kıvırcık ve doğal dalgalar var. Olabilğince kabarık ve rahat çizgiler için katlar başrolde. Çabasız ve rahatlıkla yıka çık stillerin önü açılıyor ama önemli bi detay var, kızılın en açık yansımaları, pembeler, açık tarçın sarılar ile renklendirildikten sonra.

 Kendinize yakışacak ve iyi hissettirecek stilleri keşfedin, yeni saç stillerini psikolojik bir zırh olarak kullanın. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte güzel görünmeye devam edin.


 **Evde saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız, makalelerimize göz atabilirsiniz. 

 Saçlarınızda değişim düşünüyor ve karar veremiyorsanız instagram sayfalarımızdan ilham alabilirsiniz, @velatozdamar @modernhairofficial 

 

Velat ÖZDAMAR


Yorum Ekle