Bu yılın favori sıcak tonları nelerdir?

Bu yılın favori sıcak tonları nelerdir?

Bu yılın favori sıcak tonları nelerdir?

13/02/2021

 Sıcak sarı saç renkleri, yazdan kalma bir stil gibidir. Güneşin, saçta yarattığı yumuşak, renk geçişlerinin muhteşemliğini hissedersiniz. Bu güzel tat sonbahara kadar devam eder ve renkler solmaya başlayınca, yazın sıcaklığını ve dinamikliğini devam ettirmek için arayış başlar. Saç renklerinde  sıcak renklerin sınırsız karışımı bulunuyor, size en çok yakışacak rengi bularak saçlarınızda mevsim hep yaz olabilir. 


 

Sunkissed, kelime anlamı güneş öpücüğüdür. Saçlarında hiç boya işlemi yapılmamış kişilerde, deniz ve güneşin doğal olarak yarattığı effekttir. Bunu uygulamak için professional doğal bir yağ mevcuttur, bununla daha önce boya yapılmamış saçlara Sunkissed işlemi yapılabiliyor. İlk yapıldığında çok belli olmasa da zamanla yıkandıkça tıpkı yazın açılan soft sarı yansımalara kavuşuyorsunuz ve doğal bir yağ olduğundan saçınıza hiç zarar vermiyor. Saçınızda daha önce boya işlemi yapıldıysa Hi-Sunkissed tercih edilmektedir çünkü daha güçlü renklendiriciye ihtiyacınız olacaktır. Güneşte açılmış gibi görünen saçlara kavuşmak için yazı beklemenize gerek yok, sonbahar ve kış aylarını Sunkissed yaptırarak ısıtabilirsiniz.


 

Balyaj, ombre, röfle gibi işlemlerde de sıcak renkler tercih edilebilir. Öncelikle cildinize yakışacak yansıma için kuaförünüze danışın. Cildi size benzeyen kişilerin, sıcak sarı renklerinin  farklı ışıklarda çekilmiş fotoğraflarını inceleyerek de keşfedebilirsiniz. Soğuk ve sıradan renklerden sıkıldıysanız sıcak sarı renkler sizi mutlu edebilir. Sıcak renkler yıkandıkça güzelleşir ve canlılığını diğer renklere göre daha az kaybeder. Kimyasal işlemlere çok fazla maruz kalmadan elde edilebilir dolayısıyla saçlarınızın sağlığını korumak için fazla efor sarf etmezsiniz. Çarpıcı sarşınlığın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.


 Bu yılın Favori Renkleri?

  • Ballı Sarılar
  • Çilek ve Karamel 
  • Çikolata Karamel (bronz sarı)
  • Altın - Dore 
  • Kum Sarısı (sandre)  ve Karamel
  • Çikolata Bej
  • Altın Bej
  • Tarçın Karamel


 

Sıcak sarılar, doğası gereği canlı ve parlaktır. Yinede canlılığını kaybetmemesi ve nemli kalması için her yıkamada bakım yapmak çok önemlidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra koruyucu serumlar sürmek de önemli bir rol oynamaktadır. Boyalı Saçlar için Bakım ürünlerini buraya tıklayarak keşfedebilirsiniz. Doğru renkleri seçmek için kuaförünüzden destek alabilirsiniz. Sıcak renklerin en güzel yanı, renkler arasında yumuşak geçiş  yapılabilmesidir. Hayallerinizdeki renklere kavuşmak imkansız değil, sadece bilinçli bir yönteme ve biraz zamana ihtiyaç vardır.

 

**Evde saçlarınızın sağlıklı olmasına destek olacak pratik ve yararlı bilgilere

makalelerimizden ulaşabilirsiniz.

Saçlarınızda değişim için instagram sayfalarımızdan ilham alabilirsiniz; @velatozdamar @modernhair


Velat ÖZDAMAR kimdir?

Yorum Ekle